Pandemia koronawirusa wdała się we znaki na całym świecie. Dotyczy ona wszystkich ludzi niezależnie od płci czy wieku – zachorować może każdy. Jakie jednak są różnice w poszczególnych przedziałach wiekowych? Jak się okazuje towarzyszące zakażeniu objawy.

Przez koronawirusa choruję się na COVID-19, przeważnie są to objawy grypopodobne. Pacjenci wymieniają duszności i kaszel oraz temperaturę ciała. Symptomy te, wraz z utratą węchu, należą do najczęściej występujących. Jak się okazuje do listy można dopisać kolejny objaw, który dotyczy szczególnie dzieci.

Dzieci inaczej cierpią na COVID-19

O zakażeniu niebezpiecznym patogenem, o czym przekonuje brytyjski uczony może świadczyć nie tylko kaszel i gorączka. Dzieci skarżą się na brak apetytu.

Naukowcy wyróżnili pięć typowych dla dzieci objawów zakażenia koronawirusem – symptomy różnią się od tych które dotykają dorosłych. U osób poniżej 18 roku życia przy zakażeniu koronawirusem w parze idą: bóle głowy, bóle gardła, zmęczenie, temperatura ciała oraz brak apetytu. Podczas gdy starsi najczęściej doświadczają kaszlu i duszności.

O zakażeniu kronawirusem mogą świadczyć także zmiany skórne. To na nie warto zwrócić szczególną uwagę.

Lekarze apelują, by do każdej z grup wiekowych podchodzić w indywidualny sposób.