Mieszkańcy Śląska muszą uważać. W sieci wodociągowej znajdującej się w gminie Wielowieś sanepid wykrył bakterie coli. Do 9 miejscowości woda dostarczana jest specjalnymi beczkowozami. Przyczyny skażenia wciąż są ustalane.

Polacy mieszkający lub przebywający na Śląsku koniecznie powinni zapoznać się z komunikatem wydanym przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w Gliwicach. Komunikat dotyczy skażenia wody, które ma miejsce w gminie Wielowieś. Picie takiej wody może mieć bardzo niebezpieczne skutki dla organizmu czlowieka.

Polacy korzystają z dostaw beczkowozami

Bakterie coli to mikroorganizmy, które dostają się do organizmy poprzez jedzenie, powodują w nim mnóstwo złych zmian. Do najpowszechniejszych objawów zalicza sie: bóle brzucha, biegunkę, nudności i wymioty, także gorączkę i ogólne osłabienie.

Mieszkańcy wyżej wymienionych miejscowości powinni zachować szczególną ostrożność. Sanepid ostrzega, żeby nie używali oni wody do przygotowania posiłków, mycia zębów, przemywania ran oraz mycia warzyw i owoców. Wody jednak. Można używać do prania lub kąpieli.

W gminie Wielowieś stale prowadzone są badania, których celem jest ustalenie przyczyny zanieczyszczenia wody. W tym czasie mieszkańcy mogą liczyć na pomoc i dostawę wody pitnej.