Wielu dietetyków niezmiennie powtarza, że dobra dieta to taka, która uwzględnia wysiłek fizyczny jako stały element i niezachwiany nawyk. Zdarzają się jednak sytuacje, w których czas nie pozwala na wyrabianie nawyków, a efekt musi być widoczny niemal natychmiast. Panny młode coś o tym wiedzą. Kiedy ostatnia przymiarka okazuje się być porażką, a suknia staje się nieco za ciasta, trzeba działać szybko i skutecznie. W takich właśnie przypadkach restrykcyjne diety okazują się być niezastąpionym rozwiązaniem, które może uratować sytuację, pod warunkiem że nie stają się sposobem na życie, wyniszczając ludzki organizm.

Szybko, łatwo i skutecznie

Dieta 1000 kcal to zdecydowanie opcja, którą warto dobrze przeanalizować, zanim zdecydujemy się na jej wypróbowanie. Nie należy do diet łagodnych i bezproblemowych. To dieta, która znacząco redukuje dotychczasowy jadłospis, powodując że niemal na pewno będziemy odczuwać głód na każdym kroku. 1000 kalorii to absolutne minimum, dlatego sceptycy uważają, że dieta balansuje na krawędzi, będąc w pewnym sensie głodówką zapewniającą treści potrzebne do przeżycia. Absolutnie nie zaleca się takiej katorgi osobom, które żyją szybko i intensywnie, spalając każdego dnia ogromne ilości kalorii. Nie powinny na taką dietę przechodzić także osoby wyjątkowo mocno narażone na stres. Brak odpowiedniej ilości paliwa może bowiem doprowadzić do osłabienia, a nawet omdleń.

Na czym polega dieta 1000 kcal?

Reguły znajdują się już w samej nazwie, więc nietrudno się domyślić, że dieta zakłada spożywanie jedynie tysiąca kalorii każdego dnia. Jadłospis jest urozmaicony, ponieważ pojawiają się ciemne pieczywo, owoce, ryby, warzywa oraz mięso. Kluczem są jednak niewielkie ilości, które z pewnością nie zaspokoją apetytu. Warto również pamiętać, że tego typu diety są wyjątkowo wyniszczające i nie powinny być stosowane dłużej niż określony czas. Należy również przed podjęciem diety skonsultować się ze swoim lekarzem i uzgodnić, czy tego rodzaju dieta może być przez nas zastosowana.