Prawdopodobnie już za kilka dni, w święto zakochanych, najpopularniejszym sposobem uczczenia miłości będzie wspólnie spędzony wieczór przy własnoręcznie lub też nie przyrządzonej kolacji. Tylko wy, smaczne jedzenie, dobra atmosfera, miła muzyka i osnowa nocy…

 

Brzmi jak bajka? Owszem, dopóki jest was dwoje, a nie troje… czyli dopóki nie dopadnie któregoś was zgaga. Czy macie wtedy pod ręką skuteczny lek na zgagę? Pewnie tak i bardzo dobrze, bo to jedna z tych dolegliwości, która może każdego zbić z pantałyku i uprzykrzyć każdą chwilę, a szkoda! A wystarczy tylko zrobić wszystko, by zamiast leczyć, zapobiegać, czyli nie spożywać potraw, które mogą ją spowodować – i to jest najlepszy lek.

 

Na zgagę warto zawsze napić się szklanki wody, niektórzy piją szklankę mleka, ale jest to dość dyskusyjne. Astmatycy powinni pamiętać, że zgaga bywa często powodem występowania duszności – to wina podchodzenia kwasów żołądkowych do gardła. Uważać na nią powinny również kobiety w ciąży, wtedy dolegliwości bywają podwójnie dokuczliwe i rzadko pomaga na nie zwyczajny lek, na zgagę czy inną nieprzyjemność pomoże wtedy… relaks i sen.