Skóra ma to do siebie, że wraz z wiekiem wymaga odpowiedniej ochrony. Co więcej, promienie UV mogą w niemałym stopniu przyspieszyć jej starzenie. Wniosek jest zatem oczywisty należy stosować odpowiednie kremy.

Warto dodatkowo sobie uzmysłowić, że filtr jest konieczny nie tylko w dni słoneczne lub nawet dla osób przebywających w pomieszczeniu zamkniętym! Z czego to wynika?

Musimy wiedzieć, że filtr ma za zadanie zabezpieczać nas przed fotostarzeniem, czyli najprościej rzecz ujmując, chodzi o różnego typu uszkodzenia.
Zazwyczaj chodzi tu o spadek elastyczności skóry. Do tego dochodzą zmarszczki, ale też nierównomierna tekstura i koloryt cery. Tego typu zabezpieczenie stanowi też efektywne zabezpieczenie przed przebarwieniami.

Zatem, jeśli pozbyliśmy się ich na zimę, lecz potem nic z tym nie robiliśmy, to jest raczej pewne, że niestety wrócą one i to w znacznie większym stadium. Tym samym nasze wcześniejsze inwestycje w kuracje przeciw przebarwieniom pójdą na marne. Warto pamiętać, że tylko i wyłącznie wysokiej klasy filtr jest w stanie od zewnątrz osłonić swoją skórę. Tym samym zabezpieczamy się przed przedwczesnym starzeniem.

Krem przeciwzmarszczkowy z filtrem, czyli profilaktyczne działanie

Można pokusić się o stwierdzenie, że krem z filtrem to swego rodzaju zabezpieczenie przed zmarszczkami. Dzięki temu, że będziemy go stosować regularnie, to bez większych problemów jesteśmy w stanie procesy starzenia swojego organizmu przesunąć o kilka lat. Chroniąc zatem skórę już od młodego wieku, nie powinno być dla nas problemem zahamowanie starzenia nawet o 80%. Jednym słowem brak ochrony przed promieniami UV i im podobnymi przyczynia się do przedwczesnego starzenie się skóry. Stosując krem przeciwzmarszczkowy z filtrem nawilżamy i wygładzamy skórę. Nie oznacza to, że młode osoby mają stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Jednak całkiem rozsądne jest to, że jako pierwszy krem na zmarszczki warto zastosować dobry krem z wysokim filtrem.

Widać więc doskonale, że regularna ochrona swojej skóry pozwala zabezpieczyć przed procesem starzenia. Co więcej, nigdy nie jest za późno na zabezpieczenie przed destrukcyjnym działaniem promieni UV. Efektywna ochrona pozwala jednak zapewnić sobie nawilżenie i dostarczyć jej cennych składników.