Przyjaciel to ktoś bardzo ważny w naszym życiu, ktoś, komu ufamy, chętnie z nim rozmawiamy, dzielimy się problemami i radościami, słowem to osoba wyjątkowa. Nasz przyjaciel jak każdy człowiek, ma w życiu chwile szczególne, np. imieniny, urodziny, pomyślnie zdany egzamin dyplomowy na studiach czy na prawo jazdy, przyjazd po dłuższej nieobecności, ślub i wesele, narodziny dziecka i inne. Takich szczególnych wydarzeń jest wiele. Warto więc zastanowić się nad tym, co możemy podarować naszemu przyjacielowi na prezent, jakie przedmioty, czy wydarzenia możemy mu sprezentować, aby wyrazić swoje uczucia.

Kilka pomysłów na zabawny prezent dla przyjaciela

Każdy z nas pewnie nie raz miał dylemat, jaki prezent sprawić przyjacielowi. Jedną z możliwości są kolorowe skarpetki. Ktoś mógłby zapytać: jak to, kolorowe skarpetki dla przyjaciela? Bez względu na to, czy jest to kobieta, czy mężczyzna – kolorowe skarpetki mogą być ciekawych pomysłem na prezent. Jeżeli jeszcze są one kolorowe i śmieszne, to wręczenie takiego podarunku może wprawić wszystkich w dobre nastroje. I wcale nie musi to być prezent główny, a może stanowić dodatek do większego prezentu.

Jeżeli prezentem głównym jest np. szykowny i modny garnitur, to dołączenie do niego kolorowych skarpetek może stanowić ciekawą kompozycję. Można również dołączyć takie skarpetki do swetra na zimę czy spodni albo do czegoś zupełnie innego spoza garderoby, np. kijów golfowych czy nart, które postanowiliśmy sprezentować naszemu przyjacielowi na okrągłe (30. czy 40.) urodziny.

Wybierając takie skarpetki, musimy orientować się w tym, jaki gust ma nasz przyjaciel. Kolorowe skarpetki dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Należy wybrać takie, które naszym zdaniem spodobają się przyjacielowi. Doskonałym wyborem będzie na przykład model GREEN GOLD z oferty Many Mornings!

W komplecie do kolorowych skarpetek można podarować śmieszny, ale pełen klasy garnitur w nietypowe wzory, np. z Batmanem lub garnitur w zwierzątka np. słonie, żyrafy lub misiaczki. Taka garderoba na szczególne okazje, np. spotkania w zaufanym gronie może być strzałem w dziesiątkę. Jeżeli podarujemy taką odzież przyjacielowi w dniu urodzin i poprosimy, aby w tym odzieniu wystąpił podczas uroczystości, niewykluczone, że przyjaciel się zgodzi i całe spotkanie będzie posiadało przyjemny akcent humorystyczny.

Można również, zamiast całego garnituru, dać w prezencie przyjacielowi śmieszny, zabawny krawat w nietypowe wzory. Dobrym pomysłem jest też np. zabawna czapeczka albo atrapa wojskowego nakrycia głowy (rogatywka lub hełm).

Kolejnym pomysłem na prezent dla naszego przyjaciela może być np. kolorowa koszulka ze śmiesznymi nadrukami. Nie musimy przy tym zakładać, że obdarowany będzie taką koszulkę nosił na co dzień. Może ona stanowić miły gadżet, dodatek do większego prezentu albo stanowić jeden z wielu gadżetów w zestawie np. obok kubka z zabawnym napisem czy humorystycznego zdjęcia, które można postawić na stole, biurku czy zawiesić na ścianie.

Jeżeli dysponujemy większymi funduszami albo prezent jest zbiorowy, możemy pomyśleć nad czymś nietypowym. Można zafundować przyjacielowi np. przejażdżkę pojazdem militarnym (np. czołgiem) albo maszyną budowlaną, np. koparką. Niektórzy decydują się na taki prezent dla bliskich osób. Można więc rozważyć i taką propozycję.

Kupujemy prezent? Musimy pamiętać o tym, że…

Czasem przyjaciel to ktoś na równi z członkiem rodziny, a czasem nawet ktoś ważniejszy. Taka osoba warta jest szczególnego potraktowania. Niezależnie od tego, co wybierzemy na prezent dla przyjaciela: kolorowe skarpetki, krawat czy garnitur w śmieszne wory, czapkę wojskową, hełm, kolorową koszulkę z zabawną grafiką, czy zafundujemy mu przejażdżkę czołgiem, musimy dopasować prezent do jego charakteru, gustu i poczucia humoru. Prezent ma bowiem sprawić radość i poprawić samopoczucie.