Problemy ze skórą to nie jest tylko domena nastolatków. Wręcz modelowym przykładem jest tu trądzik różowaty i dlatego też warto mu się przyjrzeć nieco uważniej. Zazwyczaj jest to problem atakujący panie po 40. roku życia, lecz są też przypadki dotyczące tego, że mają z nim problem również panowie. Jest to przypadłość mająca ścisły związek ze stanami zapalnymi atakującymi naczynia krwionośne.

Przyczyny powstawania trądziku różowatego

Zanim na dobre przystąpimy do zwalczania tej odmiany trądziku, warto na wstępie znać przyczyny jego powstawania. Dzięki temu nie tylko efektywniej podejdziemy do walki z nim, ale też nie dopuścimy do jego nawrotów. Tworzy się on szczególnie na czole, brodzie i nosie. Ta odmiana trądziku może mieć szereg różnych przyczyn. Czasem są to uwarunkowania genetyczne i w większości przypadków problem ten mają osoby z jasną karnacją. Do tego duży wpływ na jego pojawianie się mogą mieć wpływ stosowane medykamenty np. antybiotyki, statyny, czy leki przeciwzapalne. Kolejnym powodem, jaki może doprowadzić do powstania takiej formy trądziku, jest zła dieta i często korzystanie z używek. Zatem inicjując walkę z tym problemem, to w pierwszej kolejności poprawmy błędy żywieniowe, zaprzestańmy nałogów, a dopiero potem zastanówmy się jak walczyć z trądzikiem przy użyciu innych metod. Trzeba jeszcze dodać, że wysoce problematyczna może też być niewłaściwa pielęgnacja takiej cery.

Kosmetyki przy trądziku różowatym, czyli jak odpowiednio dbać o swoją cerę

Kwestia stosowania określonych kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych ma duże znaczenie w kontekście opisanego tu problemu. Na całe szczęście dużym ułatwieniem w tej materii dla sporej grupy osób powinna być kwestia tego, że w ofercie sprzedażowej dostępne są dedykowane produkty do cery z opisaną tu przypadłością. Często są to całe serie, zatem znika w zasadzie problem, że zapomnieliśmy o jakimś produkcie. Zastanawiając się bliżej, jakie stosować kosmetyki przy trądziku różowatym, to należy wybierać te pozbawione alkoholu. Do tego nie mogą one mieć w składzie parabenów, czy też substancji zapachowych i barwiących.

Mile widziana jest z kolei obecność ekstraktów roślinnych dostarczających azulenów, bioflawonoidów i garbników. Są to składniki, które uszczelniają i zwiększają jednocześnie naczynia krwionośne. Warto też dowiedzieć się, czy nasze preparaty zawierają witaminy C i K, bo one też minimalizują rumień.