Branża tatuatorska rozwija się prężnie od wielu lat. Efektem tego jest nie tylko coraz większa liczba wytatuowanych osób, ale także styli, w których wykonywane są tatuaże. Niektóre z nich znane są od lat i na stałe zagościły w studiach – jak na przykład ten realistyczny – podczas gdy inne dopiero zyskują popularność. Wśród styli, na które warto zwrócić uwagę, jest ten geometryczny. Sprawdź, na czym polega i czy ma szansę na stałe wpisać się w gusta profesjonalnych tatuatorów.

Styl geometryczny – harmonia i estetyka

Każdy tatuaż ma jakąś inspirację. Nie inaczej jest w przypadku tych w stylu geometrycznym. Bazują one na idealnych, symetrycznych figurach, takich jak kwadrat, trójkąt czy okrąg. Ich charakterystyczną cechą są przemyślane kompozycje, które prezentują się niezwykle estetycznie. Z tego powodu tatuaż geometryczny jest doskonałym wyborem dla fanów minimalistycznych, prostych wzorów.

Nie tylko trójkąty i kwadraty

Choć podstawa dla tego stylu to figury geometryczne — nie są one jednym elementem wzorów. Wiele z projektów bazuje na trójkącie, kwadracie czy kole, w które w pewien sposób wpisane są motywy kwiatowe i zwierzęce. Niezwykle popularne jest odwzorowywanie za pomocą symetrycznych linii kształtu wilka, lisa, motyla czy róży. Figury geometryczne w tatuażach mogą także układać się w ważny dla tatuowanej osoby symbol.

Geometria na ciele

Tatuaże w stylu geometrycznym niezwykle ciekawie prezentują się na papierze. Jak jednak wygląda to na ciele? Równie dobrze! Ważne jest tylko, aby wybrać odpowiednie miejsce. W przypadku geometrycznych wzorów warto unikać powierzchni blisko stawów oraz kości. Dobrym wyborem będą za to stosunkowo płaskie obszary ciała – na przykład łopatka czy udo. W przypadku większych projektów doskonałym płótnem są z kolei ludzkie plecy, szczególnie ich górna część.

Komu spodoba się geometryczny styl?

Tatuowanie ciała to kwestia niezwykle subiektywna i indywidualna. Każdemu podobają się inne wzory, dlatego jest tak wiele różnych styli! Tatuaże geometryczne są niezwykle charakterystyczne, ale jednocześnie bardzo uniwersalne. Najprostsze projekty, składające się z kilku symetrycznych linii czy pojedynczych figur spodobają się każdemu. Za to bardziej urozmaicone, ekstrawaganckie wzory zachwycą fanów oryginalnych, nietuzinkowych tatuaży.

Oryginalne i ciekawe projekty dla każdego

Symetria, estetyka i doskonale rozplanowana kompozycja sprawia, że geometryczne wzory zyskały niezwykłą popularność. Ich oryginalny i ciekawy wygląd, a także różnorodność sprawia, że wiele salonów tatuażu wprowadziło je na stałe do swojej oferty. Styl, który początkowo wydawał się tylko modą i chwilowym trendem obecnie staje na równi z najpopularniejszym – realistycznym.

Cena tatuażu geometrycznego

Wszystko, co wyjątkowe i piękne kosztuje. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku geometrycznych wzorów. Im bardziej będzie on skomplikowany, im więcej symetrycznych linii i figur wchodzi w jego kompozycję, tym koszt tatuażu będzie większy. Warto osobiście skonsultować się z tatuatorem, który wyceni dla ciebie twój wymarzony projekt.