Kosmetyki przeciwstarzeniowe zyskują coraz większe grono konsumentów, niezależnie od wieku. Wynika to z coraz większej świadomości klientek na temat produktów. W kosmetykach poszukują przede wszystkim aktywnych składników o działaniu rozjaśniającym, głęboko nawilżającym i regenerującym.

 

Segment kosmetyków anti-anging w Polsce jest jednym z najbardziej rozwiniętych w Europie. Łączy ze sobą elementy zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych ze składnikami naturalnymi.
Producenci ciągle reagują na aktualne trendy w pielęgnacji. Poszukują coraz to nowych sposobów otrzymywania innowacyjnych ekstraktów roślinnych.

 

Na rynek wypuszczają specjalne serie kosmetyków o działaniu anti-anging, czy anti-pollution, przeciwdziałające negatywnemu wpływowi wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Oprócz działań pielęgnacyjnych, proponują swoim klientom holistyczne podejście do starzenia się organizmu. Poza kosmetykami oferują przeróżne suplementy diety, koktajle witaminowe lub urządzenia do zabiegów pielęgnacyjnych do samodzielnego wykonania w domu.
Warto pamiętać, że oprócz odpowiedniej pielęgnacji najważniejszy jest zdrowy, zbilansowany styl życia i regularna aktywność fizyczna.

 

romamagazine.pl