Jest wiele kosmetyków, które są wręcz niezbędne do zachowania urody. Jednym z nim jest na pewno serum z witaminą C. Warto więc mu się nieco uważniej przyjrzeć. Ten kosmetyk ma na pewno ciekawą zaletę w postaci tego, że można go na własną rękę przygotować w domu. Stąd też w niniejszym tekście przyjrzymy się temu, jakie ma on zalety. Do tego sprawdzimy serum z witaminą c jak zrobić. To doskonała opcja, bo już za kilkanaście złotych otrzymujemy pełnowartościowy kosmetyk. To ledwie kilka tematów, jakie zostaną poruszone w niniejszym tekście.

Za jakie elementy panie pokochały ten kosmetyk? Dla kogo jest on zalecany?

Ten preparat ma właściwości złuszczające. Z powodzeniem sprawdzi się na twarzy i innych partiach naszego ciała. Na dodatek jest nie tylko skuteczny w działaniu, lecz również prosty w przygotowaniu. Bez obaw można go użyć na skórę pleców czy w miejsca, gdzie są przebarwienia, trądzik bądź rozstępy. Przy stosowaniu serum trzeba tylko pamiętać, aby nakładać odpowiednią ilość. Do tego wskazana jest obserwacja i reagowanie na zachowanie skóry. Dlaczego warto stosować serum z witaminą C? To proste, gdyż jest to silny antyoksydant wiążący metale ciężkie i wolne rodniki. Do tego jest to witamina przydatna przy leczeniu trądziku i niwelowaniu zmarszczek.

Serum z witaminą C jak zrobić?

Nigdzie nie jest powiedziane, że tego rodzaju kosmetyk musimy kupować. Warto bowiem wiedzieć, że domowej roboty serum z witaminą C będzie dawało odpowiednie rezultaty. Do tego niewielki koszt przygotowanie także jest nie bez znaczenia.

Składniki niezbędne do przygotowania serum:

  • witamina C w proszku (kwas askorbinowy),
  • woda destylowana,
  • witamina E jako ewentualne uzupełnienie, ale nie jest to warunek konieczny.

Sam proces przygotowania nie jest jakoś specjalnie skomplikowany, bo łączymy ze sobą składniki. Mieszamy je, tak długo aż uzyskamy jednolitą konsystencję. Wtedy też przelewamy do pojemnika – idealnie do takiego z zakraplaczem (np. po starym olejku), lecz niewielki słoiczek bądź buteleczka też będą OK. Nie warto przygotowywać to serum w dużej ilości, ponieważ swoje właściwości zachowuje ono jedynie przez kilkanaście dni.