Ubrania z jeansu są chętnie noszone przez kobiety i mężczyzn. Denim jest wytrzymały i uniwersalny, sprawdza się na co dzień i przy bardziej formalnych okazjach. Aby czuć się dobrze w nowej kurtce czy spodniach, warto zadbać o to, aby były najwyższej jakości. W jaki sposób rozpoznać, czy ubrania są dobre jakościowo? Dowiedz się jak ocenić skład i materiał.

W ubraniu dobrej jakości będzie Ci wygodnie i zawsze będziesz świetnie wyglądać. Co jednak kryje się pod stwierdzeniem „ubranie dobrej jakości”? Z naszą pomocą z pewnością rozpoznasz wysoką jakość, nawet jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie. O wyznaczniki jakości ubrań zapytaliśmy w sklepie online z markowymi jeansami Fashion Jeans:

Stylizacja z jeansem bardzo traci, jeśli ubranie jest słabej jakości. Aby nie marnować czasu i pieniędzy na nieudane zakupy, warto poświęcić chwilę na przyjrzenie się produktowi. Najważniejsze są grubość, rodzaj i skład materiału. Jeśli nie ma się pewności co do jakości towaru, warto zaufać producentom. Marki, takie jak Lee i Levi’s zajmują się szyciem ubrań z jeansu od końca XIX w. Trudno zatem chyba o większe doświadczenie i znajomość wyrobu.

Grubość jeansu

W przypadku jeansu ogólnie przyjmuje się, że im grubszy materiał, tym wyższa jest jego jakość. Jeszcze do lat 80. XX w., aby uzyskać oczekiwany wygląd i miękkość tkaniny jeansowej poddawano ją obróbce nazywanej stonewashing denim. Proces polegał na praniu ubrań z użyciem kamiennego pumeksu, aby mechanicznie ścierać i szlifować odzież. Dopiero zastosowanie enzymów celulolitycznych ułatwiło i zmniejszyło koszty produkcji wygodnych ubrań jeansowych, dzięki czemu stały się bardziej popularne. W przypadku letnich ubrań można zainwestować w cieńszy jeans. Szorty damskie Levi’s czy Wrangler to zawsze strzał w dziesiątkę!

Rodzaj i skład materiału

Najwięksi światowi producenci jeansowych ubrań szyją je ze 100% bawełny organicznej. To naturalny materiał o pożądanych właściwościach. Zapewnia właściwą sztywność i wytrzymałość. Aby ubrania lepiej dopasowywały się do sylwetki i były wygodniejsze, do bawełny dodaje się zazwyczaj kilka proc. elastanu, który poprawia funkcjonalność tkaniny. Nie można z nim jednak przesadzać, ponieważ ubranie szybko się zniekształci.