W świecie nie ma nic za darmo – chcąc podróżować, trzeba mieć na to określony budżet. Wykorzystując jednak kilka pomysłów może okazać się, że podróże wcale nie są takie drogie, jak mogą wydawać się na pierwszy rzut oka. Transport i nocleg to dwie sprawy, na które przeważnie podczas wyjazdu wydaje się najwięcej pieniędzy. Jak można zaoszczędzić i cieszyć się fajnym czasem spędzonym w nowym miejscu? Oto najlepsze sposoby na tanie podróżowanie

Transport – czyli jak się przemieszczać

W zasadzie darmowym sposobem na przemieszczanie się między różnymi miejscami jest autostop. W większości krajów ta formula bardzo dobrze funkcjonuje. Bez opłat lub za drobną sumę można przemierzyć na prawdę spore odległości. Nie brakuje osób, które w ten sposób przejechały całe kontynenty. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, zwłaszcza w krajach o odmiennej kulturze, lepiej jest podróżować w parach niż samemu. Korzystając z autostopu można na prawdę dużo zaoszczędzić.

Nocleg – czyli gdzie spać

Kolejną kwestią, która przeważnie dosyć mocno obciąża wyjazdowy budżet jest nocleg. W tej kwestii również da się zaoszczędzić wybierając tańsze, a czasem nawet zupełne darmowe rozwiązania. Pomysłów może być kilka. Jednym z nich jest korzystanie z campingów czy miejsc biwakowych i spanie pod namiotem. Można także zarejestrować się na jednym z popularnych portali internetowych, który służy do kontaktowania ze sobą osób, które za darmo chcą innym użyczyć noclegu we własnym mieszkaniu. Portal działa na zasadzie rewanżu.