Makijaż permanentny to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce się na co dzień czuć wyjątkowo, a jednocześnie nie zawsze ma rano czas na to, żeby poświęcić pół godziny na zrobienie makijażu. Jeśli zatem jesteś zabieganą businesswoman, mamą kilkorga dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym czy też po prostu wolisz sobie trochę dłużej pospać – warto rozważyć wykonanie makijażu permanentnego.

 

Jednorazowy koszt jest wprawdzie spory, jeśli jednak porównasz go do ilości zaoszczędzonego każdego dnia czasu, z pewnością uznasz, że jest to opłacalna inwestycja. Dobrze wykonany makijaż permanentny ma również tę zaletę, że z nim każdego dnia będziesz wyglądać perfekcyjnie – niezależnie od tego, w jakim humorze się obudziłaś!

Kiedy robić makijaż permanentny?

Czas na wykonanie makijażu permanentnego należy dobrze zaplanować z wyprzedzeniem aby czuć się komfortowo. Dla przykładu, makijaż permanentny a miesiączka raczej nie idą w parze – podczas okresu bowiem większość kobiet znacznie mocniej odczuwa ból niż w normalnych warunkach, nie ma zatem potrzeby się na to narażać. Podobnie niezalecane jest wykonywanie makijażu permanentnego w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią – zarówno ze względu na większą czułość receptorów bólowych jak i obawę o zdrowie dziecka. Ponadto kiedy masz aktualnie jakąś infekcję, np. grzybiczą czy wirusową lub bakteryjną, lepiej wstrzymać się z makijażem permanentnym. Niezalecane jest również wykonywanie go w sytuacji gdy masz poparzenia słoneczne lub świeże blizny.