Problemów związanych z powiększonymi węzłami chłonnymi nie można lekceważyć, warto jedna pamiętać, że za rozwój takiego problemu wcale nie musi odpowiadać groźna choroba nowotworowa. Wirusy, bakterie, przejściowe problemy z układem odpornościowym – oto czynniki, na które węzły chłonne reagują bardzo szybko.

Powiększone węzły chłonne mogą mieć wiele przyczyn. Bywają objawem przeziębienia lub infekcji, mogą też wiązać się z chorobą nowotworową. Zazwyczaj źródło infekcji znajduje się w pobliżu powiększonego węzła, dlatego też powiększone węzły chłonne pachwinowe bardzo często świadczą o problemach z narządami rozrodczymi oraz z pęcherzem.

Powiększone węzły chłonne mogą świadczyć o drobnej infekcji, mogą być tez sygnałem, że z naszym organizmem zaczyna dziać się coś bardzo niedobrego. Z tego też względu żaden taki przypadek nie powinien zostać zlekceważony, a szybka wizyta u lekarza jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Im szybciej odwiedzimy jego gabinet, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.