Chcąc zadbać o swoją urodę, nie obejdzie się bez stosowania różnego typu kosmetyków. Dzięki nim można wydobyć ze swojej urody wszystko to, co najlepsze. Doskonałym przykładem jest tutaj esencja do twarzy missha. To wręcz genialny kosmetyk, który nie jest tonikiem lub też nawet jego substytutem.

Tonik a esencja

Tonik ma za zadanie eliminować pozostałości użytego wcześniej środka czyszczącego, a także przywrócić naszej skórze prawidłowe pH. Z kolei esencje jak ta opisywana tutaj to nic innego jak etap pielęgnacyjny. Jasne, mają one lekki skład, lecz są pełne skoncentrowanych składników nawilżających. Ma to więc za zadanie wpływać na regenerację cery i wymianę komórek.

Skład i charakterystyka

Esencja jest z reguły na bazie wody, lecz można spotkać się też coraz częściej z odmianami w formie żelu bądź też dwufazy. Esencja do twarzy missha i jej podobne rozwiązania mają w składzie ekstrakty roślinne, kwas hialuronowy, glicerynę, probiotyki i witaminy. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze składem w postaci 80% sfermentowanego koncentratu drożdży, nawilżaczy, wyciągu z jęczmienia i niacynę.

Kto może stosować esencje?

Kosmetyki te swoją duża popularność wpierw zyskały na Dalekim Wschodzie. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że Azjatki są znacznie bardziej narażone. Europejki w mniejszym stopniu korzystają z tego kosmetyku. Wydatkiem są oczywiście panie, które dużo czasu spędzają klimatyzowanych/ogrzewanych pomieszczeniach. Jednocześnie warto nadmienić, że jest to również kosmetyk przydający się doraźnie po złuszczaniu kwasami, podczas wylotu do kraju z suchym klimatem, po opalaniu i za każdym razem, kiedy czujemy, że cera wymaga większego nawilżenia.

Esencja do twarzy – profity wynikające ze stosowania

Najważniejszym atutem stosowania tego kosmetyku jest już wspomniane nawilżenie skóry. Jest to też sposób na przygotowanej jej na przyjęcie składników aktywnych z serum. Z innych atutów esencji warto wymienić lekkość i możliwość aplikacji warstwami. Do tego nie obciąża się i nie roluje.

Wybieramy esencję do twarzy – esencja do twarzy missha

Z racji tego, że esencja ma przede wszystkim nawodnić cerę, to nie ma tu podziału na kosmetyk dla suchej czy mieszanej, czy tłustej. Część esencji ma też za zadanie rozjaśnić cerę, zniwelować stan zapalny czy też zatrzymywać procesy starzenia. Dlatego też esencja do twarzy missha powinna być dobierana pod kątem bieżących potrzeb i preferencji.