Kompletując wyprawkę dla mającego wkrótce pojawić się na świecie dziecka, pamiętamy – zdaje się – o wszystkim. Zatem dość szybko przygotowany uprzednio pokój dziecięcy zapełniają mebelki, kocyki, ciuszki, zabawki…

 

Ale czy w ferworze przygotowań nie zapominamy o najważniejszym wyborze, jakiego powinniśmy dokonać jeszcze przed porodem? Czy jest coś ważniejszego dla szczęścia nas i naszego dziecka niż… dobry pediatra? Warszawa może pod tym względem rozpieścić, specjalistów w niej nie brakuje. Świetnie funkcjonują tutaj zarówno przychodnie dziecięce publiczne, jak i prywatne. Pamiętajmy jednak, że samo umówienie wizyty do lekarza dziecięcego to zaledwie początek drogi do zdrowia naszego dziecka.

 

Dalsza jej część to wymaganie od danego lekarza, by był uważny, wyrozumiały i zaangażowany, bo taki właśnie powinien być dobry pediatra, Warszawa i fakt, że jest dużym miastem, nie powinien mieć tu nic do rzeczy. Popytajmy znajomych – ci są najlepszym dowodem czyichś kompetencji. Ich zaufanie wobec lekarza, ich zaufanie, że pomoże również naszemu dziecku. Słuchajmy innych matek i własnej intuicji, jeśli stykamy się ze specjalistą, który budzi nasze wątpliwości. Mówmy nie, jeśli wydaje nam się, że dla nas nie jest to dobry pediatra. Warszawa nie zostawi nas bez opieki.