Pierwsza wizyta u lekarze specjalizacji ginekologicznej powinna mieć miejsce tuż po pierwszej menstruacji w życiu dziewczynki. A później? Oczywiście regularnie, przynajmniej raz na półrocze.

 

Wizyta taka powinna obejmować rozmowę, wywiad, badanie na fotelu, badanie piersi, o którym często zapominają lekarze, a także przepisanie odpowiedniej recepty w przypadku stosowania antykoncepcji doustnej – o to wszystko podczas wizyty powinien zadbać dobry ginekolog. Warszawa ma w swojej bazie wielu takich profesjonalistów. Zarówno pracujących w prywatnych placówkach, jak i publicznych – zarówno kobiety, jak i mężczyzn. A czy są jakiekolwiek różnice w podejściu do pacjentki i do samej pracy ze względu na płeć lekarza?

 

Czy lepszy ginekolog mężczyzna czy kobieta ginekolog? Warszawa czy mała miejscowość gdziekolwiek, nieważne, w każdym miejscu – niezależnie od płci specjalisty – można natrafić na lekarzy zaangażowanych i wypalonych zawodowo. Nawet jeśli mówi się, że mężczyźni są w tym fachu bardziej delikatni, a kobiety bardziej wyrozumiałe, należy pamiętać, że to tylko jedne z cech, które powinien mieć dobry ginekolog – Warszawa i jej mieszkanki wiedzą, że liczą się też inne: dyskrecja, dbałość o szczegóły i… poczucie humoru.