Objawy zakwaszenia organizmu powinien znać każdy pacjent. Zakwaszenie, to nic innego jak zaburzenie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej w ciele człowieka. Może ono prowadzić do bardzo nieprzyjemnych powikłań zdrowotnych.

Z krótkotrwałym wahaniem organizm poradzi sobie samodzielnie, lecz długotrwałe zaburzenie wymaga pilnej interwencji lekarskiej.

Objawy zakwaszenia to zła kondycja włosów i paznokci o zachowanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej warto zadbać nie tylko z powodów estetycznych.

Pierwsze objawy zakwaszenia organizmu

Przedłużające się niekontrolowane zakwaszenie może mieć wpływ na fatalne skutki dla zdrowia w postaci alergii, miażdżycy, a nawet nowotworów.

Prócz słabej kondycji włosów i paznokci o zakwaszeniu decyzję suchość skóry i problemy z cerą.

Dodatkowo też dochodzą wzdęcia, niestrawności, zaparcia, a nawet biegunki. O zakwaszeniu poinformują także różne bóle, np bóle brzucha, mięśni i głowy.

Zakwaszenie skutecznie potrafi wpłynąć nawet na nastrój pacjenta. Do innych symptomów zaliczamy podatność organizmu na infekcję i alergie, np. wysypki.

Gdy tylko zauważysz którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, pilnie skonsultuj się z lekarzem. Zakwaszenie organizmu potwierdza między innymi badanie moczu lub krwi.