Lukrecja to roślina znana i stosowana w medycynie od starożytności. W antyku lekarze stosowali ja przede wszystkim w przypadkach problemów zdrowotnych związanych z nerkami , żołądkiem czy też wątroba. Czy mieli rację? Możemy się o tym przekonać samodzielnie wyszukując właściwości lecznicze tej rośliny w Internecie. Wystarczy wpisać proste hasło takie jak lukrecja właściwości zdrowotne by otrzymać listę referatów na ten temat. Przekonamy się czy nasi przodkowie mieli słuszność.

Badania poparte skutecznym stosowaniem wyciągu z korzenia lukrecji wskazują, że roślina ta ma zbawienny wpływ na nasz układ trawienny. Pomaga leczyć wrzody żołądka i dwunastnicy, a ponadto jest pomocna w trakcie golenia ran kooperacyjnych tych narządów. Warto wiedzieć, że jest również pomocna w dolegliwościach jelita grubego, jednak jej zastosowanie warto skonsultować z lekarzem. Ponadto to doskonały środek wspomagający naszą wątrobę. Pomaga jej się zregenerować, ms właściwości osłonowe A także usuwa z niej metale ciężkie. Z tych też powodów warto od czasu do czasu sięgnąć po chociażby słodycze z tą rośliną, chociaż ich smak nie każdemu przypada do gustu.

A skoro w temacie słodyczy jesteśmy, to pamiętajmy, że wyciąg z korzenia lukrecji skutecznie może zastępować w słodkościach niezdrowy cukier. Dodatkowo ma on właściwości pozytywnie wpływające na stan naszego uzębienia. Wyciąg ten zawiera substancje pomagające w walce z bakteriami powodujących próchnicą. Z tego też powodu coraz częściej pojawia się on w postach do zębów czy planach do higieny jamy ustnej. Lukrecja może być również wykorzystywana w trakcie leczenia kanałowego. A to tylko kolejny dowód na jej doskonały wpływ na nasze zęby.
Jak widać, ta roślina która znamy przede wszystkim z ciemnobrązowych lub czarnych słodyczy niesie za sobą móc korzyści dla naszego zdrowia. Chociaż nie każdy lubi jej charakterystyczny smak, to warto od czasu do czasu po nią sięgnąć, choćby po to by zadbać o stan naszej jamy ustnej czy układu trawiennego. W końcu to samo zdrowie.