Umeblowanie pokoju dziecięcego to zawsze bardzo duże wyzwanie dla rodziców. Dziecięcy pokój powinien być przytulny, funkcjonalny oraz pozwalał na właściwy rozwój waszej pociechy. W jego przestrzeni powinno znaleźć się miejsce na wypoczynek, zabawę oraz naukę. W tym tekście zajmiemy się tym ostatnim i sprawdzimy, co jest niezbędne, aby pociecha chętnie uczyła się w swoim własnym pokoju.

Biurko i krzesło – to elementy, bez których trudno jest sobie wyobrazić dobrze umeblowany, funkcjonalny pokój młodego człowieka. Kluczową rolę w tym duecie odgrywa jednak krzesło. Jakie powinno być, jaki model wybrać i co pozwoli na zajęcie prawidłowej postawy podczas siedzenia za biurkiem. Sprawdź, jakie krzesło do biurka jest niezbędne w pokoju twojego dziecka.

Jakie krzesło do pokoju dziecka?

Doskonałym pomysłem jest opcja skorzystania z regulowanego modelu z podłokietnikami. Dzięki temu, twoje dziecko zajmie wygodną dla niego pozycję oraz zapobiegnie to powstawaniu wad postawy w przyszłości. Podłokietniki pozwolą maluchowi wygodnie oprzeć łokcie, a do tego zabezpieczą malucha przed spadnięciem. Dodatkowo warto postawić na krzesło, które pozwala na regulację wysokości siedziska oraz oparcia. To bardzo ważne, ponieważ wtedy krzesło posłuży twojemu maluchowi znacznie dłużej niż tylko jeden sezon. W pokoju dziecka również bardzo dobrze sprawdzają się modele wyposażone w kółka. Mobilne krzesło daje znacznie więcej możliwości.

Czy design ma znaczenie? Czym kierować się przy wyborze krzesła z podłokietnikami do pokoju dziecka?

Tak, wygląd krzesła, jak i innych mebli ma bardzo duże znaczenie w pokoju młodego człowieka. Po pierwsze pokój powinien mieć “klimat” zachęcający do spędzania w nim czasu, a po drugie powinien być dostosowany do wieku młodego człowieka. Kupując krzesło dla przedszkolaka, warto postawić na bajkowy model, np. z motywem jego ulubionego bohatera z kreskówki. Kupując krzesło dla ucznia podstawówki należy być nieco bardziej praktycznym i wybrać mebel, który posłuży mu dłużej – np. z kolorowym obiciem.