Jeśli jesteś kobietą która ceni sobie wygodę i oszczędność, a tradycyjne tampony i podpaski nie do końca spełniają Twoje oczekiwania, proponuję przekonać się do lepszego rozwiązania jakim jest kubeczek menstruacyjny. W obecnym momencie na rynku mamy ogromny wybór kubeczków menstruacyjnych, możemy je dostać w każdej drogerii.

 

Do wyboru mamy kilka rozmiarów, najmniejszy z nich nadaje się również dla młodych dziewczyn, które pierwszy raz mają jeszcze przed sobą. Wybrać możemy również kolor naszego kubeczka, a także kształt i materiał z jakiego jest On wykonany. Jeśli chodzi o materiał zazwyczaj jest to sylikon, kubeczki te są jednak sztywne i mało miękkie,drugim materiałem stosowanym do ich produkcji jest polietylen, cechuje się On dużą miękkością i elastycznością,

 

To jest zdecydowanie nasz wybór, ponadto ich kształt przypomina kapturek antykoncepcyjny. Taki kubeczek aplikuje się bardzo szybko,cały proces nie jest skomplikowany, warto jednak przeczytać instrukcję dołączoną do produktu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pomimo większego kosztu (ok.50-100zł) od tradycyjnych rozwiązań wyróżnia go to że jest wielorazowy. Aplikujemy go rano, możemy używać przez 12h a po całym dniu wyciągamy kubeczek zgodnie z instrukcją, czyścimy, po osuszeniu jest gotowy do ponownego użycia, warto włożyć go do specjalnego pojemniczka który zapewni sterylność.